title
logo
مصاحبه ها
1399/10/17-09:10
0

دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان: سردار سلیمانی حذف شدنی نیست

دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان در نخستین سالروز ترور سردار شهید قاسم سلیمانی گفت که ایشان الگوی پیشتاز مبارزه علیه اشغالگری و خودکامگی درجهان بود و چون تحملش برای آمریکا و صهیونیست ها غیرممکن بود ناچار به حذف فیزیکی او شدند غافل از اینکه سردار دلها از نظر معنوی غیرقابل حذف است.

«محمدحسن جعفری» روز یکشنبه در مصاحبه‌ای اختصاصی با ایرنا افزود: گروه های مقاومت اسلامی، ملت‌ها و کشورهای منطقه با رشادت هایی که آن سردار از خود نشان داد، وی را به عنوان نمادی از مبارزات آزادی خواهی و عدالت طلبی در جهان می شناختند.

وی اضافه کرد: از آنجایی که ادامه روند عدالت خواهی این والامقام برای آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه خاورمیانه سنگین و غیرقابل تحمل شد، وی را یک مانع عمده در مسیر اهداف غیرانسانی خود تلقی کرده و سرانجام با به شهادت رساندنش او را به صورت فیزیکی حذف کردند، غافل از اینکه حذف معنوی او در جهان نه تنها دشوار بلکه حتی غیرممکن است.

جعفری تصریح کرد: با توجه به اینکه هیچ کس نمی تواند انکار کند که انهدام و فروپاشی گروه تکفیری و تروریستی داعش محصول تلاش‌ها و مبارزات دلیرانه سردار سلیمانی بود و از طرف دیگر نیز آمریکا مدعی دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم بود، چاره ای جز حذف فیزیکی این رقیب بزرگ ندید و برای حفظ وجهه صلح طلبی و ادعای ضدتروریست بودن خود آن سردار رشید را از سر راه خود برداشت.

رئیس حزب رفاه ملی افغانستان اظهار داشت: اهمیت ترور سردار قاسم سلیمانی برای آمریکا به قدری زیاد بود که بعد از ترور ناجوانمردانه و غیرانسانی او، حتی مجبور شد به فکر ترک منطقه بیافتد و بطور قطع نیز باید منطقه را ترک کند.

جعفری همچنین تصریح کرد: صرف نظر از اینکه دولت آمریکا با شهادت سردار سلیمانی مجبور به ترک خاورمیانه می شود، اما چون در داخل کشور نیز با چالش‌ها و مشکلات مالی زیادی رو به رو بوده و هست، مجبور شد با در نظر گرفتن بدهی های صدها تریلیون دلاری و وضعیت آشفته نظامیان خود در منطقه و جهان و همچنین فقر و بیکاری داخلی، به هر نحو ممکن نظامیان خود را از کشورهای مهمی چون عراق، سوریه، افغانستان خارج کند و از زیر بار هزینه های اضافی شانه خالی کند.

وی گفت: البته دولت آمریکا تاکنون هم وانمود می کرد که کشورهای منطقه به حضور نظامیان اش نیاز دارند، اما اقدام واشنگتن برای خروج از منطقه نشان داد که نه تنها آن ادعا باطل بود، بلکه دیگر چاره ای هم ندارد تا ادعای قبلی خود را نقض کرده و منطقه را ترک کند.

این سیاستمدار برجسته کشور افزود: نمونه باطل بودن این ادعای های واهی آمریکا را می توانیم در تصمیم گیری اخیر در مجلس نمایندگان عراق شاهد باشیم، چون نمایندگان این کشور خاورمیانه به دلیل بی فایده بودن و حتی مضر بودن حضور آمریکایی ها در کشور خود مجبور شدند به خروج نظامیان آن کشور از کشورشان رای دهند و همین امر حتی برای مردم افغانستان و سوریه نیز صادق است، چون ملت های این دو کشور نیز امروزه خواهان خروج آمریکایی‌ها از کشورشان هستند.

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

اخبار برگزیده

تصاویر
ویدیو