title
logo
اخبار
1399/08/12-05:40
0

۳۴کنفرانس وحدت اسلامی با عنوان «جهان شمولی اسلام و هراس دشمن از شکل گیری قدرت اسلامی» در کابل برگزار شد

میلاد پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی با عنوان: (جهان شمولی اسلام و هراس دشمن از شکل گیری قدرت اسلامی) در کابل برگزار گردید.

یک شنبه ۱۵ ربیع الاول برابر با ۱۱ عقرب ۱۳۹۹ کنفرانس با شکوهی از سوی نهضت اسلامی افغانستان به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) و هفته وحدت و با حضور علما، شخصیت های علمی و سیاسی، طلاب مدارس و دانشجویان در کابل برگزار گردید.

این کنفرانس با تلاوت آیاتی چندی از کلام الله مجید آغاز و سپس سخنرانان به ترتیب در مورد میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص)، ابعاد زندگی این بزرگوار، اتحاد امت اسلامی، جامعیت مکتب حیات بخش اسلام، نقش کلمه توحید در مجد و عظمت اسلام، تقویت روح اخوت و همبستگی در کشور، استفاده از فرصت های وحدت آفرین، محکوم کردن اهانت مکرون به مسلمانان و… سخنرانی نمودند.

در پایان این کنفرانس نیز بیانیه نهضت اسلامی افغانستان قرائت شد.


متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
بانگ ملکوتی « اشهد ان لااله الاالله واشهد ان محمدا عبده و رسوله» که امروز در سراسر گیتی طنین انداز شده است، ترنم آسمانی دعوت حق تعالی برای وحدت و همدلی مسلمانان و راز ماندگاری اقتدار و استقلال مسلمین و تقویت و ترویج وحدت و یکدلی می باشد.

ماه ربیع الاول یاد آور میلاد آخرین رسول خدا  (ص) و پیامبر صلح و دوستی است که به حقیقت فصلی برای عمل به سیره آن مقام آسمانی بوده و هفته وحدت بی‌تردید نماد و پیام صلح و دوستی برای پیروان راستین و حقیقی دین و مکتب انسان ساز اسلام است.

درست ما هنگامی میلاد مبارک پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) را تجلیل می کنیم که در کشورهای اسلامی، حاکمان برخی از کشورهای مسلمان با نادیده گرفتن دستورات صریح قرآنکریم و پیامبر گرامی اسلام، ذلیلانه برای برقراری روابط و امضای قرارداد های مودت و دوستی با دشمنان اسلام صف بسته اند، «اسرائیل را برادر و امریکا را برادر بزرگتر» می خوانند.
اکنون روزی رسیده که حکام مزدور عرب با پشت کردن به عظمت و قدرت اسلام عزیز، ذلیلانه دست های ملانیا ترامپ و همسر بنیامین نتانیاهو را می بوسند و ملتزم به تعظیم در برابر ترامپ و نتانیاهو هستند و این روند ذلت بار ممکن است به جایی خواهد انجامید که این کشورها با اختصاص دادن مجهز ترین هتل های خود برای برگزاری جشن های گرامیداشت هفتادو دومین سالگرد ایجاد رژیم غاصب اسرائیل صف بگیرند غافل از اینکه برقراری ارتباط بین کشورهای عربی مانند امارات، بحرین و سودان،و رژیم جعلی اسرائیل نه تنها کمکی به مردمان این کشورها و احقاق حق مردم مظلوم فلسطین نخواهد کرد، بلکه هزینه های انتخاباتی ترامپ است که دولت‌های عربی سخاوتمندانه و از جیب مردم خود می پردازند.

موضوع مهم دیگر اینکه پس از انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام در فرانسه و دفاع رئیس جمهور این کشور از آن تحت عنوان آزادی بیان، این موجود خبیث به نام مکرون با وقاحت تمام آنرا سازگار با قانون اساسی کشورش و حق آزادی بیان و عقاید دانسته است اما غافل از اینکه اظهارات غیر مسئولانه وی علیه اسلام عزیز، زیر عنوان آزادی بیان، تلاش های مشترک میان رهبران دینی برای نابودی نژاد پرستی را بی نتیجه می سازد و احساسات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جهان را جریحه دار می کند وموجب به وجود آمدن  و تقویت فرهنگ نفرت، نژاد پرستی و تروریسم می شود.

آنچه پرواضح است، اما سیر انحطاط اخلاقی در جوامع غربی مدت هاست که آغاز شده و شکستن حریم ارزش‌های دینی را در دستور کار خود قرار داده‌اند تا به زعم خود بتوانند از پیشرفت موج اسلام خواهی جلوگیری کنند.

لذا ما اشتراک کنندگان در این کنفرانس وحدت اسلامی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان می خواهیم که همگام با جهان اسلام در برابر این عمل شیطانی مکرون واکنش لازم نشان داده، سفیر فرانسه را از کشور اخراج کند و اگر چنین نمی کند حد اقل با فراخوانی شان در وزارت خاجه مراتب اعتراض شدید دولت و ملت افغانستان را ابراز نماید. از ملت مسلمان افغانستان می خواهیم که کالاهای فرانسوی را تحریم نماید.

نهضت اسلامی افغانستان از همه اهل ایمان و دلسوختگان جوامع اسلامی مخصوصا هموطنان عزیز خویش می خواهد که در این مقطع حساس کنونی که در گوشه گوشه کشور عزیز ما افغانستان خون در جریان آشوب و فتنه بر پا هست و خطرحرکت های نفاق زا بیش از هر زمان دیگری وحدت مردم ما را تهدید می کند، به خوبی از این فرصت وحدت بخش در زاد روز رسول رحمت و رأفت و در ایام هفته وحدت اسلامی، برای تقویت اتحاد و یکپارچگی صفوف هموطنان و معرفی چهره واقعی دین اسلام به عنوان دینی مبتنی بر رحمت و مهربانی و تعقل و منطق بهره ببرند.

یک بار دیگر فرا رسیدن سالروز میلاد سراسر خیر و برکت آخرین فرستاده الهی، رسول خوبی ها، حضرت محمد مصطفی (ص) و ایام هفته وحدت را به مسلمانان جهان به ویژه ملت مسلمان افغانستان تبریک و تهنیت عرض نموده، امیدواریم مسلمین جهان با تمسک به قرآن و سنت و با مهر و عطوفت و مهربانی و با وحدت و همدلی روزافزون، مسیر کمال و سعادت را با عزت و سربلندی طی نمایند.

و ماذالک علی الله بعزیز
هیئت رهبری نهضت اسلامی افغانستان
15ربیع الاول 1442 برابر با 11 عقرب 1399
کابل - افغانستان

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

اخبار برگزیده

تصاویر
ویدیو