title
logo
اخبار
1399/05/31-09:17
0

دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان: کمپ دیویدی دیگر کمر فلسطین را شکست

دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان اعلام کرد که برقراری رابطه امارات با اسرائیل در واقع کمپ دیویدی دیگر بود که کمر فلسطینیان از شکست.

    «محمدحسن جعفری» روز جمعه به ایرنا گفت که کشور شیخ نشین امارات با این عملکرد خود به آرمان‌های مسلمانان جهان بویژه مردم مظلوم فلسطین خیانت کرد و با این اقدام عزت و آبروی مسلمانان مظلوم فلسطین را بر باد داد.

جعفری تأکید کرد که این اقدام همچون قرارداد کمپ دیوید بود که انور سادات رییس جمهوری پیشین کشور عربی مصر برای خیانت به آرمان های اعراب فلسطین اامضا کرده بود و اینبار نیز مارات متحده عربی یکی دیگر از کشورهای عربی خنجر دوم را از پشت بر پیکر فلسطین وارد کرد و مایه ننگ و شرمساری برای کشورهای اسلامی بویژه کشورهای عربی شد که رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت می شناسد و حقوق برداران فلسطینی خود را پایمال می کند.

وی عادی سازی روابط امارات با رژیم اشغالگر قدسبا میانجیگری آمریکا را معامله خفت بار عنوان کرد که با این کار همه ملت‌های مسلمان را در قبال مردم و سرزمین فلسطین زیر سوال قرار داد.

به باور دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان، اقدام جدید امارات برای عادی سازی روابط با اسرائیل، تا مرز گشایش سفارت‌خانه‌های دو کشور را مایه خواری این شیخ نشین خلیج فارس توصیف کرد که بار دیگر امت اسلامی را زیر یوغ یهودیان جهان برد انانی که از بیش از یک هزار و ۴۰۰ سال قبل منتظر چنین روزی بودند تا  شکست شان در بنی قریظه را انتقام بگیرند.

به گفته این سیاست مدار کشورمان، امارات متحده عربی با این اقدام خود به مبارزات ملت فلسطین علیه رژیم غاصب اسراییل آسیب جدی زد و زخم فلسطینی‌ها را بیش از پیش خونین ساخت.

جعفری افزود که آمریکا با کمک برخی کشورهای عربی از جمله امارات می خواهد فلسطین را دو دستی به غاصبان این سرزمین مقدس تقدیم کند و این یک خیانت بزرگ در مقابل تاریخ و ملت فلسطین است و بازی‌های معامله قرن را در واقع با همکاری کشورهای مانند امارات عملی می کند.

پس از اعلام برقراری روابط امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی که در واقع این اقدام با تلاش های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا صورت گرفت تل آویو اعلام حاکمیت بر مناطق اعلام‌شده در «چشم‌انداز صلح» ترامپ را تعلیق کرده و تلاش‌های خودش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و اسلام متمرکز خواهد کرد.

هیات‌های رژیم صهیونیستی و امارات در هفته‌های آتی برای امضای توافقات دوجانبه در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، گردشگری، پروازهای مستقیم، امنیت، مخابرات، فناوری، انرژی، بهداشت، فرهنگ، محیط زیست، تأسیس سفارتخانه‌های دوجانبه و سایر حیطه‌های دارای منافع دوطرفه دیدار خواهند کرد.

رژیم اشغالگر قدس و امارات متحده عربی، در جهت آغاز یک برنامه راهبردی برای خاورمیانه و توسعه همکاری‌های دیپلماتیک، تجاری و امنیتی، به آمریکا ملحق خواهند شد.

 

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

اخبار برگزیده

تصاویر
ویدیو