خانه -> اخبار -> بيانيه حزب رفاه ملي افغانستان به ارتباط اظهارات تهديد آميز وزير خارجه امريكا عليه ايران در كابل

بيانيه حزب رفاه ملي افغانستان به ارتباط اظهارات تهديد آميز وزير خارجه امريكا عليه ايران در كابل

حزب رفاه ملي افغانستان اظهارات تهديد آميز و غير ديپلماتيك مايك پمپئو وزير خارجه امريكا در كابل عليه جمهوري اسلامي ايران را محكوم مي نمايد و آنرا نشانه عدم شناخت عرف ديپلوماتيك وزير خارجه امريكا مي داند.

حزب رفاه ملي افغانستان از امريكايي ها مي خواهد از خاك افغانستان كشور همسايه ما ايران را تهديد نكند، حد و حدود خود را بشناسد؛ تهديد نمودن جمهوري اسلامي ايران از سوي وزير خارجه امريكا بطور ضمني از خاك افغانستان را ما محكوم مي نماييم و آن را يك نوع باج خواهي امريكا از افغانستان ميدانيم.

حزب رفاه ملي افغانستان از مقامات محترم دولت جمهوري اسلامي افغانستان مي خواهد نسبت به اظهارات غير مسئولانه مايك پمپئو وزيرخارجه امريكا به عنوان يك كشور اسلامي و غير منسلك واكنش نشان داده و نسبت به اين اظهارات وقيحانه اين ديپلومات امريكا سكونت ننمايد. امريكايي ها همواره از فضاي افغانستان سوء استفاده نموده و بعضاً به جاي دولت افغانستان تصميم مي گيرند كه نمونه آن را ميتوان در گفتگوهاي زلمي خليلزاد نماينده امريكا با طالبان عنوان نمود.

حزب رفاه ملي افغانستان معتقد و باورمند است ملت افغانستان به امريكا و هيچ كشور خارجي و بيگانه اجازه نمي دهد از خاك و فضاي افغانستان به كشورهاي همسايه به ويژه ايران اسلامي حمله نظامي نمايند.

ما معتقديم امريكا عامل بي ثباتي و ترويج تروريسم در افغانستان و منطقه است.

حزب رفاه ملي افغانستان تحريم هاي ظالمانه و غير انساني دولت امريكا عليه كشور دوست و برادر جمهوري اسلامي ايران را محكوم مي نمايد و تحريم هاي دولت امريكا عليه ايران را تأثير گزار در اقتصاد و زندگي روزمره مردم افغانستان ميداند.

حزب رفاه ملي افغانستان – كابل
چهارشنبه ۵ سرطان ۱۳۹۸ برابر با ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*