خانه -> اخبار -> دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان: عامل جنایت کابل سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل است

دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان: عامل جنایت کابل سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل است

دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان با محکوم کردن حمله تروریستی شب گذشته در کابل گفت: این حملات در جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) از سوی ایادی استکبار جهانی با عاملیت سرویس های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل صورت گرفت.

محمد حسن جعفری روز چهارشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: ما هم همنوا با مردم افغانستان امروز عزادار هستیم، این حملات تروریستی که هنگام تلاوت قرآن در یکی از هتل های شهر کابل رخ داد توسط گروه های تکفیری ، وهابی و سلفی با هماهنگی استکبارجهانی صورت گرفته است.

وی با اشاره به ضرورت حفظ و تقویت اتحاد مسلمانان، ادامه داد: این کار دشمنان اسلام است که در تمام کشورها به دنبال نفاق و فتنه در میان مسلمانان هستند.

آقای جعفری گفت: امروز اگر توجه کنیم سازمان های امنیتی کشورهای مستکبر عامل جنایت های منطقه هستند و داعش و طالبان بهانه می باشند و کسانی که در این گروه های تروریستی وارد شده اند مزدور استکبار هستند ، چرا که یک فرد مسلمان انسان های بی گناه را نمی کشد و در مکان و زمان های مقدس بمب گذاری نمی کند.

وی با اشاره به این که حزب رفاه ملی افغانستان باور دارد که مردم افغانستان متحد و یکپارچه به سمت آینده روشن حرکت می کنند، افزود: از آمریکا می خواهیم به فتنه انگیزی های خود در افغانستان پایان و اجازه دهد مردم زندگی خود را داشته باشند، ملت ما صلحی را که آمریکا می خواهد برای آنان ایجاد کند را نمی خواهند.

جعفری ادامه داد: آمریکایی ها تنها به دنبال اجرای سیاست های خود و رسیدن به منافعشان هستند و هیچ توجهی به خواست مردم افغانستان ندارند.

وی گفت: مردم افغانستان هیچ نیازی به حضور کشورهای بیگانه ندارند، این ها غیر از دخالت در امور داخلی و سیاسی کشور از جمله در انتخابات ها، هیچ اقدامی برای ملت انجام نمی دهند.

در جریان حمله انتحاری روز گذشته در جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در کابل ، ۵۰ تن شهید و بیش از ۸۰ تن زخمی شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*