خانه -> اخبار -> تبلیغات انتخابات پارلمانی کشور آغاز شد

تبلیغات انتخابات پارلمانی کشور آغاز شد

تبلیغات انتخاباتی نامزدهای انتخابات مجلس نمایندگان و شورای ولسوالی‌های کشور و طرفداران آنان امروز آغاز و به مدت ۲۰ روز ادامه خواهد یافت.

بر اساس جدول زمانی روند برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها که توسط کمیسیون مستقل انتخابات کشور اعلام شده است، نامزدان انتخابات پارلمانی از امروز جمعه به مدت ۲۰ روز اجازه دارند تا فعالیت‌های تبلیغاتی خود را آغاز کنند.

حفیظ الله هاشمی، سخنگوی این کمیسیون امروز در یک نشست خبری نسبت به هر گونه نقض قوانین انتخاباتی توسط کاندیداها هشدار داده و اظهار داشت: کاندیداها نباید اقداماتی در راستای افزایش اختلافات قومی انجام دهند یا پوسترها و بنرهای خود را در مکان‌های ممنوعه نصب کنند.

وی با اشاره به نگرانی‌هایی درباره سوءاستفاده از منابع دولتی در جریان تبلیغات انتخاباتی تاکید کرد: دولت اجازه نخواهد داد که کسی از منابع دولت سوءاستفاده کند.

هاشمی در نشست خبری خود نیز گفته بود: «بر اساس قانون انتخابات این کشور، هزینه تبلیغات انتخاباتی نظر به شمار رأی‌دهندگان، مساحت و موقعیت حوزه‌های انتخاباتی مشخص شده است. کابل بالاترین هزینه و لوگر پایین‌ترین هزینه را در میان تمامی حوزه‌های انتخاباتی به خود اختصاص داده‌اند».

گفتنی است، ۲۳ روز دیگر به برگزاری انتخابات پارلمانی کشور باقی مانده است در حالی که در طول چند ماه اخیر، چندین نامزد این انتخابات هدف حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفته اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*