خانه -> اخبار -> نشست ملی انتخابات با حضور نماينده سازمان ملل و احزاب سیاسی کشور برگزار شد

نشست ملی انتخابات با حضور نماينده سازمان ملل و احزاب سیاسی کشور برگزار شد

ششمين نشست ملي انتخابات با حضور نماينده سازمان ملل ، اتحاديه اروپا ، رهبران احزاب سياسي و سفراي كشورهاي دوست مقيم كابل برگزار گرديد.

صبح روز چهارشنبه ۲۸ سنبله ششمين نشست ملي انتخابات با حضور نمايندگان سازمان ملل متحد ، اتحاديه اروپا سفراي كشورهاي دوست مقيم كابل و رهبران و نمايندگان احزاب سياسي برگزار گرديد در ابتدايي اين نشست : داکتر عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات ضمن خوش آمدید به اشتراک کننده‌گان مجلس از آن ها دعوت نمود، تا کمیسیون را در راستای برگزاری انتخابات شفاف و عاری از تقلب همکاری نمایند.

آقای صیاد تأکید نمود که بدون نظارت احزاب سیاسی و نهاد های جامعه مدنی برگزاری انتخابات شفاف و قابل پذیرش همه امکان پذیر نخواهد بود، بنابراین کمیسیون های انتخاباتی به خواست ها و پیشنهادات مشروع احزاب سیاسی احترام و از آن استقبال می‌کند. او گفت که تلاش های زیادی برای به تعویق انداختن این پروسه ملی وجود دارد، از این رو طرح و پیشنهادات شما برای عبور مؤفقانه از این روند نیاز مبرم و قابل پی گیری می‌باشد. رییس کمیسیون مستقل انتخابات ۲۸ میزان را خط سرخ کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد و گفت که هیچ گونه مانع در برگزار نشدن انتخابات پارلمانی امسال قابل پذیرش نیست.

در اين نشست استاد محمد حسن جعفري دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان ، عبدالهادي ارغنديوال رئيس حزب اسلامي افغانستان و سيد مخدوم رهين رئيس حزب خدمتگاران مردم افغانستان و تعدادي از نمايندگان ساير احزاب حضور داشت در اين جلسه آقاي استاد جعفري دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان طي سخناني ضمن عرض تسليت ايام تاسوعا و عاشوراي حسيني به مردم مسلمان افغانستان ياد آور گرديد؛ تقدير و تشكر مي كنم از كميسيون انتخابات كه در شرايط فعلي چنين جلسه اي را داير نموده اند.

دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان افزود: كميسيون انتخابات امانتدار مردم افغانستان است و بايد همچنان پرتلاش عمل كنند و سعي نمايند اين انتخابات بدون تخطي ، تخلف و تقلب برگزار شود، رهبر حزب رفاه ملي افغانستان گفت: ما نبايد تنش ايجاد كنيم  بايد با تفاهم و همدلي و همسويي به سوي انتخابات برويم ، احزاب سياسي شرايط موجود كشور را درك نمايند ، ايجاد مانع در پروسه ملي انتخابات به صلاح مردم و كشور و احزاب نيست ، آقاي استاد جعفري دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان در بخش ديگري از سخنانش گفت: حزب رفاه ملي افغانستان معتقد است كه انتخابات تنها راهي است كه مردم افغانستان را مي تواند از بحران نجات دهد ، از احزاب و جريانهاي سياسي مي خواهم كه منافع ملي افغانستان را بر منافع شخصي و حزبي خويش ترجيع دهند و منافع ملي را قرباني منافع حزبي و شخصي نسازند ، سعي نمايند با واقعيت هاي عيني جامعه خودشات را وفق دهند.

درهمین حال، احزاب سیاسی با پیشنهادات مشخصی حمایت شان را از برگزاری انتخابات شفاف، عادلانه و عاری از تقلب اعلام نمودند و از احزاب معترض نیز خواستند تا کمیسیون های انتخاباتی را در این پروسه ملی پشتیبانی کنند.در پایان این نشست، معاذالله دولتی معاون مالی و اداری کمیسیون مستقل انتخابات هدف از برگزاری این نشست و تلاش های همه جانبه کمیسیون های انتخاباتی را ایجاد باورمندی در میان احزاب سیاسی و نهاد های جامعه مدنی اعلام نمود و گفت که این باورمندی سبب تقویت پروسه انتخابات خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*