خانه -> اخبار -> بیانیه حزب رفاه ملی افغانستان در محکومیت حمله تروریستی به مسجد شیعیان افغانستان در شهر گردیز ولایت پکتیا

بیانیه حزب رفاه ملی افغانستان در محکومیت حمله تروریستی به مسجد شیعیان افغانستان در شهر گردیز ولایت پکتیا

حزب رفاه ملی افغانستان طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در مسجد صاحب الزمان شهر گردیز گفت: دولت افغانستان به جای پذیرایی، اسکان و نجات نظامیان داعش در شمال بیاید مهاجرین و بی‌جاشدگان کابل و سایر ولایات را سرپناه برایشان درنظر بگیرد و به وضع رقت بار معیشت خانواده های شهداء‌ و معلولان و مجروحان کشور توجه نماید.

در پی عملیات تروریستی علیه مردم شهید پرور و قهرمان گردیز در مسجد امام زمان(عج) و به شهادت رسیدن جمعی به خصوص داکتر سیدعلیشاه موسوی گردیزی، حزب رفاه ملی افغانستان بیانیه ای به شرح ذیل صادر کرد.

بار دیگر مزدوران خودفروخته و غلامان حلقه بگوش استکبار جهانی در یک اقدام غیر انسانی مسجد امام زمان(عج) شهر گردیز را مورد آماج حمله تروریستی قرار داد و سی و چهار تن از نمازگزاران را شهید و نزدیک به یکصد نفر را زخمی نمود.

حزب رفاه ملی افغانستان ضمن ابراز تسلیت و همدردی با خانواده های معظم شهداء و جان باختگان این جنایت فجیع و غیر انسانی؛ این حمله تروریستی را به شدت محکوم نموده و خواهان مجازات عاملان واقعی این حمله تروریستی می باشد.

بدون شک خارجی‌ها و دشمنان افغانستان به دنبال تفرقه و ایجاد نفاق و فتنه در بین مردم افغانستان هستند و اقدامات تروریستی در مسجد صاحب الزمان شهر گردیز ولایت پکتیا نشانه زبونی دشمنان قسم خورده مردم افغانستان است.

حزب رفاه ملی افغانستان به دولت وحدت ملی تذکر و هشدار می‌دهد که عاملان جنایت‌های تروریستی دو سال اخیر را که منجر به قربانی شدن هزاران تن از مردم افغانستان گردیده است؛ به ویژه عاملان حمله تروریستی روز جمعه به مسجد شیعیان افغانستان در شهر گردیز ولایت پکتیا را شناسایی و به اشد مجازات برسانند تا مرهمی بر زخم‌های آزرده‌ی مردم افغانستان باشد.

حزب رفاه ملی افغانستان معتقد و باورمند است تمام این جنایت‌ها و حمله‌های تروریستی را عاملان و مزدوران کشورهای خارجی از جمله امریکا، انگلیس، عربستان سعودی و پاکستان مرتکب می‌گردد.

دولت افغانستان به جای پذیرایی، اسکان و نجات نظامیان داعش در شمال بیاید مهاجرین و بی‌جاشدگان کابل و سایر ولایات را سرپناه برایشان درنظر بگیرد و به وضع رقت بار معیشت خانواده های شهداء‌ و معلولان و مجروحان کشور توجه نماید.

حزب رفاه ملی افغانستان بار دیگر این حمله هدف‌مند و غیر انسانی عمال خارجی‌ها را محکوم می‌نماید و به ارواح مطهر و طیبه شهداء این حادثه غم انگیز درود می‌فرستد و برای زخمی‌ها و مجروحان این جنایت هولناک شفای عاجل مسئلت می‌نماید.

حزب رفاه ملی افغانستان
شنبه ۱۳/۵/۱۳۹۷ برابر با ۲۱ ذی القعده ۱۴۳۹

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*