خانه -> اخبار -> دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان: امام خمینی(ره) شخصیتی بود که تاریخ به خود کمتر سراغ دارد

دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان: امام خمینی(ره) شخصیتی بود که تاریخ به خود کمتر سراغ دارد

محمد حسن جعفری؛ رئیس حزب رفاه ملی افغانستان در مورد شخصیت امام خمینی(ره) نیز صحبت کرده گفت: امام خمینی(ره) شخصیت بود که تاریخ به خود کمتر سراغ دارد.

آقای محمد حسن جعفری دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان در مراسم بزرگداشت از شب قدر و بیست و نهمین سالروز رحلت امام خمینی(ره) که از سوی این حزب در کابل برگزارشده بود، گفت: مسلمانان جهان باید ارزش ماه مبارک رمضان بخصوص شب قدر را بدانند و از این ماه به عنوان ماه وحدت شان استفاده نمایند.

وی علاوه کرد که امام خمینی(ره) وقتی شعار میداد: “نه غربی نه شرقی، جمهوری اسلامی” جهان را به لرزه درآورده بود که رهبران کشور اسلامی و غیر اسلامی را بیدار ساخت.
موصوف با اشاره به انقلاب اسلامی ایران افزود که با ارزش ترین انقلاب جهان انقلاب امام خمینی(ره) است، باید کشورهای جهان بخصوص کشورهای اسلامی از آن الگوگیری کنند.
به گفته آقای جعفری بعضی از رهبران جهان به این نظر بودند که دین دیگر از سیاست جدا شده است و نمیتواند سیاست کند، اما انقلاب اسلامی ایران برای جهانیان نشان داد که دین یعنی سیاست و سیاست یعنی دین می باشد.

به اساس گفته های رئیس حزب رفاه ملی افغانستان، امام خمینی(ره) بخاطر احوت اسلامی جمعه اخیر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس اعلان کرد.

وی تاکید کرد که امام خمینی(ره) تلاش های فراوانی را برای اخوت اسلامی در جهان اسلامی انجام داد، اما متاسفانه بعضی کشورها مانع آن شدند.

به گفته وی، برترین هژمونی(سلطه) که اکنون امریکا در جهان دارد، اما این هژمونی از سوی جهوری اسلامی به فغان آمده است که همه اش از برکت امام خمینی(ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی می باشد.

جعفری با بیان اینکه کشورهای غربی بخصوص انگلیس در تلاش تجزیه افغانستان هستند، گفت مردم افغانستان باید هوشیار باشند که فریب دشمنان اسلام نخورند و وحدت شان را حفظ کنند.

موصوف تاکید کرد مردم افغانستان فریب غربی ها را نخورند، چون آنان برای خدمت به افغانستان نیامده اند، بلکه برای چور و چپاول معادن آمده اند.

به اساس گفته های وی غربی که درطول ۱۷ سال برای مردم افغانستان فقط وعده های دروغین داده اند که هیچ کدامش به تحقق نرسید.

به اساس گفته های آقای جعفری، گروهای تروریستی موجود در کشورهای اسلامی ساخته و پرداخته امریکا می باشد، چون میخواهند مانع پیشرفت جهان اسلام شوند.

وی علاوه کرد، بعضی ها ما را متهم می کنند که شما با ایران ارتباط دارید، اما خودشان که با یهودیان ارتباط دارند، کسی متهم شان نمی کند در حالیکه ما با مسلمانان ارتباط داریم متهم می شویم.

آقای جعفری در اخیر سخنان خود گفت اگر مسلمانان قرآن را الگوی خود قرار بدهند دیگر نیاز به کشورهای غربی نیست، ما مردم افغانستان خود ما میتوانیم درهمه موارد تصمیم بگیریم.

در همین حال حجت الاسلام والمسلمین فیاض ارزگانی گفت: مسلمانان جهان باید ارزش ماه مبارک رمضان بخصوص شب قدر را بدانند و از این ماه به عنوان ماه وحدت شان استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه خداوند کریم، معتبرترین کتاب آسمانی را در اختیار مسلمانان قرارداده است، افزود که اگر مسلمانان میخواهند زندگی بهتری داشته باشند، باید در سایه قرآن زندگی کنند.

این عالم دین با اشاره به اختلافاتی که بین کشورهای اسلامی وجود دارد، گفت متاسفانه امروز جهان اسلام به بدترین شرایط قرار دارد از همین رو کشورهای اشغالگر هر چه دلشان خواست بر سر مسلمین می آورند.

ارزگانی تصریح کرد که کشورهای اسلامی باید یک محور را تشکیل میداد تا در برابر کشورهای اشغالگر از خودشان مقاومت نشان میدادند، اما متاسفانه که در بین کشورهای اسلامی هیچ اتحادی وجود ندارد.

موصوف تاکید کرد که همکاری و همسویی نیز از دست مسلمانان رفته است، هیچ همکاری بین شان وجود ندارد.

وی با اشاره به انتقال سفارت امریکا از تل آویو به بیت المقدس گفت: عدم همکاری و همسویی بین کشورهای اسلامی باعث شد که دشمنان اسلام از این خلاء بهترین استفاده را نمایند.

این عالم دین تاکید کرد که امریکا و کشورهای همسو با امریکا، از وضعیت آشفته جهان اسلام سوء استفاده کرده، بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل انتخاب نمودند. چون آنان میدانند که از سوی کشورهای اسلامی اقدام متقابل صورت نمی گیرد.

به اساس گفته های ارزگانی این تصمیم امریکای جنایت کار بزرگترین و ظالمانه ترین تصمیم در طول تاریخ برعلیه مسلمانان می باشد که هیچ وقت قابل بخشش نیست.
وی ابراز داشت که همه نابسامانی ها موجود در جهان اسلام، فاصله گرفتن مسلمین از قرآن شریف است. چون ما بجای اینکه درسایه قرآن حرکت کنیم، متاسفانه درسایه مادیات دنیا حرکت می کنیم که نتیجه اش همین قتل و کشتار ما مسلمان ها بدست یهودیان می باشد.

آقای ارزگانی در ادامه به شخصیت امام خمینی(ره) صحبت کرده، افزود: امام خمینی(ره) درطول عمر خود در سایه قرآن زندگی کرد، به همین اساس او توانست که یک کشور کاملاٌ اسلامی را بنیان گذاری کند.

موصوف به نقل از امام خمینی(ره) اظهار داشت که امام فرموده است، نباید مسلمین به کشورهای غربی اتکا کنند، چون بجایی نمیرسند و ازمسلمین به عنوان ابزار برای رسیدن به هدف شان استفاده می کنند.

وی با اشاره به وضعیت کنونی افغانستان صحبت کرده گفت، مردم افغانستان درشرایط کنونی نیاز به وحدت ملی دارند، هیچ قوم سرنوشت قوم دیگررا تعیین کرده نمیتواند.
وی در اخیر سخنان خود گفت مسلمین باید درسایه قرآن حرکت کنند، چون یگانه راه رسیدن به احوت اسلامی پیروی از قرآن شریف می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*