خانه -> اخبار -> عبدالرحیم ایوبی نماینده مردم قندهار: گلبدین حکمتیار پشتون است ولی نماینده پشتون نیست

عبدالرحیم ایوبی نماینده مردم قندهار: گلبدین حکمتیار پشتون است ولی نماینده پشتون نیست

عبدالرحیم ایوبی نماینده مردم قندهار و رئیس حزب ملت متحد در دیدار با دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان گفت: گلبدین حکمتیار پشتون است ولی نماینده پشتون نیست.
عصر روز پنجشنبه ۲۱ جدی ۱۳۹۶ آقای استاد محمدحسن جعفری دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان و محترم عبدالرحیم ایوبی نماینده مردم قندهار در پارلمان و رئیس حزب ملت متحد افغانستان دیدار و ملاقات نمودند. در این دیدار ابتدا آقای عبدالرحیم ایوبی گفت: گلبدین حکمتیار پشتون است ولی نماینده پشتون نیست.
آقای عبدالرحیم ایوبی یادآوری نمود و گفت: قوم ما بدبخت‌ترین، محروم‌ترین قوم است و من به دنبال قوم پرستی نیستم، شما در جریان هستید خیلی ها به زبان پشتون به من توهین می کند و ناسزا می گوید برای من تکلیف نیست زیرا آنهایی که مرا تحقیر و توهین می کنند آدمهای جاهل، نادان و سبک سر هستند ولی اینکه مرا به قوم پرستی تشویق می کند جفا، خیانت و ظلم به مردم است.
نماینده مردم قندهار در پارلمان گفت: من را به قوم پرستی تشویق نکنید که این مسئله تباهی قوم پشتون است، ما باید دنبال منافع ملی باشیم نه دنبال قوم پرستی و نژادپرستی.
رئیس حزب ملت متحد افغانستان گفت: همه برادر هستیم هزاره، تاجیک، ازبیک، پشتون و… مسئله نژادپرستی و قوم گرایی تباهی مردم افغانستان است.
آقای ایوبی افزود: من نمی خواهم مردم ما به قوم پرستی و جهالت رجوع کند، ما به وحدت نیاز داریم به برادری نیازداریم در این دیدار آقای محمدحسن جعفری دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان با بیان نارسایی موجود، وضعیت کنونی را اسفبار و بدور از انتظار مردم دانست و گفت: مردم افغانستان شرایط بد و ناگواری دارد باید چاره اندیشی کنیم، همه احساس وظیفه و مسئولیت نمایند در قبال مردم و کشور.
دولت هم متوجه شرایط ناگوار مردم باشند و متکی به اجانب و کشورهای بیگانه نباشد.
حزب رفاه ملی افغانستان بارها اعلام نمود حضور خارجی ها مشکل افغانستان را حل نمی کند و باید کشور ما را غربی ها و امریکایی ها و قوای ناتو ترک نمایند تروریست ها عامل اصلی و مزدور کشورهای خارجی به ویژه امریکا و انگلیس هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*