خانه -> اخبار -> تبادل نظر چهار حزب سیاسی به ارتباط تحولات کشور؛ جنگ افغانستان را امریکایی‌ها مدیریت می‌کند

تبادل نظر چهار حزب سیاسی به ارتباط تحولات کشور؛ جنگ افغانستان را امریکایی‌ها مدیریت می‌کند

عصر روز پنجشنبه ۲۱ جدی ۱۳۹۶ رهبران چهار حزب سیاسی افغانستان در کابل دیدار، ملاقات و تبادل نظر نمودند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری افغان ایرکا، نظر به پیشنهاد محترم استاد محمدحسن جعفری دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان، جلسه‌ای به ارتباط بررسی وضع جاری کشور، عصر روز پنجشنبه ۲۱ جدی ۱۳۹۶ برگزار گردید که در آن آقایان محمد عمر عیار رهبر محترم حزب افغانستان واحد، استاد جعفری دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان و محترم آقای مقصود حسن زاده رئیس حزب بیداری ملت افغانستان و حاجی شاه محمود پوپل رئیس حزب صلح ملی اسلامی افغانستان حضور داشتند که در این جلسه به تفصیل پیرامون وضع موجود و نگرانی احزاب، بحث و تبادل نظر گردید.

در این نشست آقای محمد عمر عیار رئیس حزب افغانستان واحد گفت: جنگ افغانستان را امریکایی‌ها مدیریت می‌کند، این جنگ نه به نفع امریکاست و نه به نفع مردم افغانستان، بهتر است کشورهای جهان، منطقه و به ویژه همسایگان افغانستان تلاش مشترک و صادقانه‌ای را به خاطر قطع جنگ در افغانستان نماید.

در این نشست آقای مقصود حسن زاده رئیس حزب بیداری ملت افغانستان گفت: آی اس آی پاکستان تطبیق کننده برنامه‌های سازمان استخبارات امریکا در افغانستان است، خون پاک و مطهر شهداء مردم افغانستان افشاء کننده سیاست‌های ظالمانه کشورهای تروریست پرور و امریکا در افغانستان است.

شاه محمود پوپل رئیس حزب صلح ملی اسلامی افغانستان گفت: حزب صلح ملی اسلامی تلاش دارد در جهت وحدت ملی و تأمین صلح در افغانستان تلاش شود، دیگر راه نجات نیست؛ در این جلسه هر چهار حزب سیاسی به این نتیجه رسیده‌اند که صلح خیر است و پایان هر جنگ و نزاع صلح است. نیاز مبرم است که حکومت وحدت ملی به خاطر تأمین وحدت اقوام کشور، تأمین صلح، تطبیق یکسان قانون تلاش کند، احزاب و جریانهای فوق به دولت افغانستان یادآور می‌شود که از مخالفت با احزاب سیاسی و تداوم حزب ستیزی دست بردارد و موانع برای فعالیت احزاب سیاسی ایجاد نکند و از طرح توطئه و دسیسه علیه احزاب خودداری نماید.

در این جلسه آقای جعفری دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان ضمن تأیید دیدگاه و نظر احزاب یادآور گردید، گِره که با دست باز می شود نیاز نیست با دندان باز نماییم، از دولت وحدت ملی می‌خواهیم نسبت به مردم و احزاب انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند و منافع مردم را منافع خود و زیان مردم را زیان خود بداند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*