خانه -> اخبار -> متن پيام مهم دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان به عالي جناب آقاي انتونيو كوتريش دبيركل سازمان ملل متحد

متن پيام مهم دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان به عالي جناب آقاي انتونيو كوتريش دبيركل سازمان ملل متحد

متن پيام مهم دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان به عالي جناب آقاي انتونيو كوتريش دبيركل سازمان ملل متحد؛ در رابطه با تصويب قطعنامه مجمع عمومي سازمان ملل متحد مبني بر رد خواسته رئيس جمهور امريكا درباره قدس شريف به عنوان پايتخت اسرائيل و تبريك سال جديد ۲۰۱۸ ميلادي به شرح ذیل می باشد:
عالي جناب آقاي آنتونيو كوتريش
دبيركل محترم سازمان ملل متحد
با سلام و ابراز احترامات فراوان
ضمن تبريك، تهنيت و شاد باش ميلاد با سعادت پيامبر بزرگ الهي ، پيام آور صلح و دوستي حضرت عيسي مسيح عليه السلام و تبريك آغاز سال ۲۰۱۸ ميلادي به جناب عالي و همكاران محترم تان در سازمان ملل متحد فرصت را مغتنم شمرده عيد ولادت پيامبر بزرگ الهي حضرت عيسي ابن مريم عليه السلام را به تمام يكتا پرستان، موحدان به ويژه مسيحيان جهان از صمييم قلب تبريك تهنيت و شاد باش مي گويم ، آرزو دارم سال جديد ميلادي سال همراه با صلح ، دوستي صفا و صميميت و همزيستي مسالمت آميز و پايان جنگ و خشونت براي همه انسانها در جهان باشد.

بدين وسيله از تلاش هاي موفقانه و خستگي ناپذير تان در سازمان ملل متحد به ارتباط افغانستان و جهان سپاسگزاري نموده ، خرسندم به نمايندگي از مردم افغانستان و حزب رفاه ملي، از تصويب قطعنامه مجمع عمومي سازمان ملل متحد در ارتباط با مردم فلسطين و رد خواسته اي نامشروع آقاي دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده امريكا مبني بر به رسميت شناختن بيت المقدس به عنوان پايتخت اسرائيل، از جناب عالي تشكر، قدرداني و ابراز سپاس نمايم.
عالي جناب كوتريش دبيركل محترم سازمان ملل متحد مردم مظلوم فلسطين ۷ دهه در بحران و نزديك به پنج ميليون نفر در آوارگي به سر مي برند و دنيا شاهد مظلوميت مردم فلسطين است و روزي نيست كه دهها تن از مردم فلسطين در زير شكنجه در زندان هاي رژيم اشغالگر اسرائيل كشته يا زخمي نگردد، اميدوارم خدمات ارزشمند و تلاش هاي ارزنده، سازنده، عميق، دقيق و شايسته شما بتواند نقش سازمان ملل متحد را بيش از اين پررنگ ، موثر و ثمربخش سازد تا بتوانيد به وظيفه انساني تان در قبال مسئله فلسطين و جهان خوب عمل نمائيد.
عالي جناب شما بيش از همه مطلع هستيد كه در يمن چه مي گذرد! ائتلاف كشورهاي عربستان سعودي ، امارات و چند كشور عربي؛ چند سال است جنگ نابرابري را عليه مردم مظلوم ، ستم ديده يمن آغاز نموده كه ثمره آن دهها هزار انسان را به كام مرگ فرو برده و صدها هزار انسان را در قحطي و گرسنگي مطلق قرار داده و هزاران تن از كودكان و زنان را در معرض مرگ قرار داده است
چرا جلو تجاوز نظامي عربستان ، امارات متحده و چند كشور عربي همسو با آن گرفته نمي شود؟
اين سوالي است كه دنيا از شما مي پرسند، عالي جناب كوتريش.
وظيفه سازمان ملل متحد در شرايط كنوني بسيار پيچيده ، سخت ، دشوار ،حساس و سرنوشت ساز است. اميدوارم سازمان ملل متحد بتواند وظيفه انساني خود را در قبال كشورهاي فلسطين، يمن ، افغانستان، بحرين و مسلمانان روهينگيان در ميانمار، به نحوه احسن و شايسته به انجام برساند.
عالي جناب كوتريش مايلم مطالب نيز به ارتباط كشورم افغانستان به سمع و اطلاع جناب شما برسانم؛ مردم افغانستان همان طوريكه اطلاع داريد قريب به چهار دهه در بحران ، جنگ ، نابساماني، آوارگي قرار دارد و كشورهاي خارجي متأسفانه جنگ هاي نيابتي شان را در افغانستان به راه انداخته نمي گذارند مردم افغانستان روي صلح ، ثبات و آرامش را ببينند. از جناب عالي به عنوان سرمنشي عمومي سازمان ملل متحد مصرانه تقاضامنديم زمينه ختم جنگ، صلح و ثبات هميشگي را در افغانستان و منطقه فراهم نمائيد.
عالي جناب آنتونيو كوتريش دبيركل محترم سازمان ملل متحد؛ مردم افغانستان حق دارند در آرامش، صلح ، ثبات و امنيت زندگي نمايند و اين حق طبيعي ، قانوني و خدا دادي آنهاست ، مردم افغانستان از جنگ ، انتحار، انفجار و ترويست ها خسته شده اند و از آنها نفرت دارند؛ پديده تروريسم ، داعش، طالبان ساخته و پرداخته سازمان هاي استخبارات كشورهاي استعمارگر و سلطه جو و افزون خواه مي باشد كه بر مردم افغانستان تحميل گرديده است. مايلم عرض نمايم مردم افغانستان مي خواهند انتخابات آزاد، عادلانه شفاف ، به دور از تخطي، تخلف و تقلب داشته باشند در اين زمينه اميد است دولت و مردم ما را ياري نمائيد.
در پايان جا دارد ازتلاش هاي موثر، مفيد، ارزشمند و همه جانبه نماينده محترم تان در امور افغانستان عالي جناب آقاي تادامیچی یاماموتو ابراز تشكر و سپاسگزاري نمايم و براي ايشان و جناب عالي موفقيت روز افزون از خداوند بزرگ خواهانم. پيشاپيش از توجه ، عنايت و همكاري بي شائبه جناب عالي سپاسگزارم.

با احترام و ابراز تمنيات نيك
محمد حسن جعفري
دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان – كابل
دوشنبه ۴ جدي ۱۳۹۶ برابر با ۲۵ دسامبر ۲۰۱۷ ميلادي

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*