خانه -> اخبار -> قطعنامه مجمع عمومي سازمان ملل متحد، پيروزي بزرگ براي مردم مظلوم و آواره فلسطين و تمامي عدالت خواهان جهان است

قطعنامه مجمع عمومي سازمان ملل متحد، پيروزي بزرگ براي مردم مظلوم و آواره فلسطين و تمامي عدالت خواهان جهان است

گفت‌وگوی اختصاصی خبرنگار خبرگزاري افغان ايركا با آقاي نثار احمد احمدي رئيس شوراي ولايتي حزب رفاه ملي افغانستان در هرات به شرح ذیل می‌باشد:
سوال: آقاي نثار احمد احمدي رئيس شوراي ولايتي حزب رفاه ملي افغانستان در هرات به عنوان اولين سوال خواستم نظر شما را به ارتباط شرايط كنوني افغانستان جويا شوم و ارزيابي تان را از وضع موجود بيان نمائيد؟
تشكر و سپاس از خبرگزاري افغان ايركا ، وضعيت و شرايط موجود افغانستان شكننده و بسيار اسفبار است و ايجاب مي نمايد كه مردم افغانستان با توجه به فتنه هاي موجود بنام طالبان ، داعش و ديگر گروههاي تروريست در افغانستان، مردم وحدت و همدلي و برادري شان را بيش از گذشته حفظ نمايند و  نگذارند وضعيت كشور بيش از اين نگران كننده و بحراني شود و هر روز مردم ما قرباني گردد.
س: آقاي احمدي، حزب رفاه ملي افغانستان همواره خواهان خروج نيروهاي خارجي از افغانستان بوده اين سياست شما هنوز پا برجاست؟
بله حزب رفاه ملي افغانستان از ابتداي خواهان خروج نيروهاي نظامي پيمان اتلانتيك شمالي ، ناتو و نيروهاي امريكا بوده و حضور آنها را در كشور موثر نمي داند بلكه مردم افغانستان نسبت به حضور آنها به ديده شك و ترديد مي نگرند و آنها را صادق به دولت و مردم افغانستان نمي دانند. بودن نيروهاي خارجي فقط به خاطر منافع خودشان است و مردم افغانستان تاوان حضور آنها را پرداخت مي كنند.
س: بفرمايد خواسته شما از دولت وحدت ملي چه است؟
دولت بيش از اينكه به خارجي ها متكي باشد و روي آنها حساب باز كند بايد به مردم اش توجه كند و به احزاب و جريان هاي سياسي بهاء بدهد و از ترويج اختلاف پرهيز نمايند و با مخالفان سياسي اش با سعه صدر و مروت برخورد نمايد.
س: نظر شما و حزب تان به مسئله فلسطين و اظهارات اخير آقاي دونالد ترامپ رئيس جمهور امريكا چيست؟ و از مسلمانان  چه خواسته اي داريد؟
فلسطين پاره تن مسلمين است و بيش از شش دهه در اشغال رژيم سفاك و خون آشام صهيونيستي اسرائيل قرار دارد، مسئله فلسطين چيزي نيست كه مسلمانان از كنار آن به سادگي عبور كند؛ و اما درباره اظهارات دونالد ترامپ رئيس جمهور امريكا كه گفته است سفارت امريكا را به بيت المقدس از تل آويو انتقال مي دهد و بيت المقدس را به عنوان پايتخت اسرائيل به رسميت مي شناسد اين حرف بسيار مضحك خنده دار و ابلهانه است اگر آقاي ترامپ اينقدر بخشش دارد يكي از ايالت هاي امريكا را در اختيار اسرائيل قرار دهد نه سرزمين مردم فلسطين را كه به زور اشغال گرديده است.
به نمايندگي از حزب رفاه ملي افغانستان از تمامي مسلمانان جهان و دولت هاي اسلامي، آنهاي كه دل شان براي فلسطين و مردم آن مي سوزد جداً مي خواهيم كه روابط ديپلماتيك شان را با رژيم مستبد امريكا به بطوري كلي قطع نمايد.
س: نظر شما درباره اقدامات اخير مجمع عمومي سازمان ملل متحد به ارتباط اظهارات ترامپ چيست؟
حزب رفاه ملي افغانستان و تمامي مسلمانان از اين اقدام به جا و شايسته سازمان ملل كه در راستاي عدالت گام برداشتند و عليه موضع غير انساني امريكا جواب رد دارند استقبال مي نمايد و آنرا به ديده قدر مي نگرند، قطعنامه مجمع عمومي سازمان ملل متحد، پيروزي بزرگ براي مردم مظلوم و آواره فلسطين و تمامي عدالت خواهان جهان است ، قدس شريف مطابق قطعنامه هاي شوراي امنيت بخشي انكار ناپذيري از اراضي اشغالي فلسطين است.
س: در پايان اگر مطلب ناگفته اي داريد بيان نمائيد؟
ما از مردم خويش مي خواهيم برادري وحدت را بيش از گذشته تقويت نمايند و نگذارند بيش از اين مردم و افغانستان آسيب ببينند؛ مطلب ديگر اينكه خروج امريكايي ها و پيمان ناتو بايد در اولويت كارهاي دولت افغانستان قرار گيرد، امريكاي ها براي مردم افغانستان مضر و درد سر ساز است خروج امريكايي ها آسايش و امنيت مردم افغانستان را در پي دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*