خانه -> اخبار -> بی نتیجه بودن سفر عبدالله به آمریکا

بی نتیجه بودن سفر عبدالله به آمریکا

یک فعال سیاسی در افغانستان سفر عبدالله به آمریکا را بی نتیجه خواند و گفت سیاست های امریکا در قبال افغانستان از قبل تعریف شده است و این سفر ها نمی تواند تاثیری در سیاست های امریکا داشته باشد.
محمد حسن جعفری دبیر کل حزب رفاه ملی افغانستان در گفتگو با خبرنگار رادیو دری در کابل ، سفر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان را به کشورهای آمریکا و کانادا بی ارتباط با سیاست های نظامی واشنگتن در قبال افغانستان ندانست .
وی اضافه کرد : به نظر می رسد سفر عبدالله به آمریکا خارج از عرف دیپلماتیک و از قبل اعلام نشده انجام گرفته است .
این کارشناس سیاسی کشور با بیان اینکه آمریکاییها به فکر مردم افغانستان نیستند و تنها به تامین منافع خود می اندیشند افزود: طی ۱۶ سال گذشته که آمریکاییها در افغانستان حضور دارند نه تنها جنگ و نا امنی در این کشور خاتمه نیافته بلکه روز به روز شاهد افزایش کشت مواد مخدر و همچنین کشمکش های سیاسی در افغانستان هستیم.
جعفری به سیاست های آمریکا در قبال پاکستان هم اشاره کرد و گفت به دلیل اهمیت پاکستان برای آمریکایی ها سیاست کلی آنها در برابر این کشور نیز تغییر نخواهد کرد و داکتر عبدالله هم نخواهد توانست نظر دولتمردان آمریکایی را نسبت به پاکستان تغییر دهد.
وی ترامپ رئیس جمهور امریکا را فردی زورگو، غیر اصولی و  با روحیه استبدادی خواند و افزود: دولتمردان کشور از جمله اشرف غنی و عبدالله عبدالله باید بدانند که امریکایی ها فقط با سرنوشت مردم افغانستان بازی می کنند بنابراین نباید منافع کشور و مردم را فراموش کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*