خانه -> پیام ها و بیانیه ها -> شوراي علماي حزب رفاه ملي افغانستان طي بيانيه اي جنايت تروريستي وهابي هاي بدعت گزار و مرتد را بر مسجد جواديه شيعيان هرات به شدت محكوم نمود.

شوراي علماي حزب رفاه ملي افغانستان طي بيانيه اي جنايت تروريستي وهابي هاي بدعت گزار و مرتد را بر مسجد جواديه شيعيان هرات به شدت محكوم نمود.

بيانيه شوراي علماي حزب رفاه ملي افغانستان

به ارتباط حمله تروريستي بر نمازگزان مسجد جواديه هرات

بسم الله الرحمن الرحيم


مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا.
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. قرآن كريم سوره مبارکه الأحزاب آیه ۲۳

مردم مسلمان و متدين افغانستان آگاه باشيد دنياي كفر و فرزندان محمد ابن عبدالوهاب اين جوجه هاي انگليس و وهابي هاي مرتد و بدعت گزار در اسلام كمر به نابودي شما بسته اند هوشيار و بيدار باشيد و از دسيسه و نيرنگ هاي رنگارنگ آنها غافل نباشيد.

شوراي علماي حزب رفاه ملي افغانستان حمله انتحاري و به گلوله بستن نمازگزاران مومن و مسلمان در مسجد جواديه هرات را به شدت محكوم مي نمايد و آن را جنايت جنگي و ضد انساني مي داند و از دولت اسلامي افغانستان و تمامي كشورهاي اسلامي و بشر دوست و مجامع جهاني و سازمان ملل متحد مي خواهد جلوي اين اعمال جنايتكارانه و ضد بشري را بگيرند و نگذارند كشتار و قتل عام مردم ملكي در مساجد ، تكيه خانه ها ، شفاخانه ها و معابر عمومي بيش از اين به وقوع به پيوندد. شوراي علماي حزب رفاه ملي افغانستان از دولت وحدت ملي مي خواهد ، جنايت تروريستي گروههاي تكفيري وهابي و سلفي وابسته به كشورهاي اجانب و بيگانگان را به دقت بررسي نموده و از تردد ، رفت و آمد اتباع كشورهاي امريكا ، انگليس ، عربستان سعودي ، قطر ، امارات متحده عربي و پاكستان به كشور به شدت مراقبت نموده و رفت و آمد آنها را به دقت كنترول نمايد، تا بيش از اين شاهد قتل عام و فجايع غير انساني تروريست ها در كشور نباشيم ؛ شوراي علماي حزب رفاه ملي افغانستان مراتب تسليت و همدردي وغم شريكي خويش را به مردم مسلمان و متدين هرات كه ناجوانمردانه از سوي تروريست هاي ملحد و مرتد در مسجد جواديه بكر آباد مورد اماج حمله تروريستي قرار گرفتند اعلام و ابراز مي دارد و به ارواح طيبه شهداء درود مي فرستد و براي مجروحان اين حادثه المناك از خداوند بزرگ شفاي عاجل مسئلت نموده و به خانواده هاي داغدار صبرجميل و اجر جزيل خواهان است.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

شوراي علماي حزب رفاه ملي افغانستان

چهارشنبه ۱۱ اسد ۱۳۹۶ برابر با ۹ ذولقعده ۱۴۳۸

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*