خانه -> اخبار -> عبدالرحيم ايوبي رئيس حزب متحد ملت افغانستان: من مخالف تفرقه اندازي ميان اقوام افغانستان هستم

عبدالرحيم ايوبي رئيس حزب متحد ملت افغانستان: من مخالف تفرقه اندازي ميان اقوام افغانستان هستم

عصر روز پنجشنبه ۲۹ سرطان ۱۳۹۶ استاد جعفري دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان با آقاي عبدالرحيم ايوبي رئيس حزب متحد ملت افغانستان «د افغانستان متحد ملت گوند» ديدار و ملاقات نمود.
در اين ديدار آقاي ايوبي نماينده پارلمان و رئيس حزب متحد ملت افغانستان ضمن خوش آمد به استاد جعفري و همراهانش گفت: خوشحال شدم كه امروز با جناب شما و حزب رفاه ملي افغانستان بيشتر و عميق تر از گذشته آشنا شدم؛ افغانستان در حال حاضر نيازمند تفاهم و دوستي بين همه اقوام است كه با همچون نشست ها و ديدارها بتوانيم راه حل براي بحران فعلي افغانستان پيدا كنيم.
آقاي ايوبي در بخش ديگري از صحبت هايش گفت: من هميشه با تبعيض و قوم گرايي مبارزه كرده ام و خواهم كرد و گرچه در اين راه با مشكلات زيادي مواجه هستم و از آينده اين ملت در هراس هستم، وي  درباره معتادين به مواد مخدر اشاره كرد و گفت امروز بيش از ۴ ميليون نفر از هموطنان ما به مواد مخدر روي آورده است و اين يك خطر بزرگ است.
آقاي ايوبي عضو ولسي جرگه شوراي ملي ، به ايثارگري و شجاعت نيروهاي مسلح كشور اشاره كرد و گفت: روزي نيست كه دهها تن از فرزندان اين ملت در جبهه هاي جنگ عليه  تروريست ها و دشمنان اين سرزمين كشته يا زخمي نشود.
دولت مي خواهد به خاطر بدست آوردن انحصار قدرت تمام احزاب سياسي را توسط اختلاف انداختن مطرح كردن مسئله قومي، زباني، سمتي تضعيف نمايد و اين باعث هرج ومرج و بيكاري و حاكميت فقر و فرار نيروي انساني از كشور مي شود.
كسي كه فرزند خود را از دست مي دهد آنها بايد در سر جاده ها گدايي گري و يا كار فحشا انجام دهد. بايد تمام احزاب سياسي كه واقعاً در افغانستان خدمت مي نمايد يك ائتلاف به خاطر جلوگيري از فعاليت هاي انحصاري دولت به نفع ملت باشد ايجاد نمايم تا از اين وضعيعت نجات پيدا كنيم، من مخالف تفرقه اندازي ميان اقوام افغانستان هستم.
در اين ديدار آقاي استاد محمد حسن جعفري هم از ايشان تقدير و تشكر نمودو گفت: كشور ما امروز پيش از پيش نيازمند تفاهم ، همدلي و برادري است و اگر تفاهم وحدت و همدلي ، همسوئي در بين همه اقوام افغانستان به وجود بيايد ما راحت تر مي توانيم با دشمنان افغانستان مبارزه كنيم و كشور خود را از اين وضعيت اسفبار نجات دهيم.
دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان گفت: خارجي ها عامل اصلي نفاق اندازي بين مردم افغانستان است و كشورهاي خارجي همواره تلاش مي كند در بين مردم افغانستان با مطرح كردن مسئله زبان ، قوم و مذهب ، نفاق ايجاد كند  امريكا و متحدين اش؛ به دنبال صلح و ثبات در افغانستان نيستند، دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان در بخش ديگر سخنانش گفت: امريكا و غرب متأسفانه پروژه نفاق افگني، اسلام هراسي و مسلمان ستيزي را نه تنها در افغانستان بلكه در منطقه و جهان روي دست گرفته است و در اين راه بعضي كشورهاي فاسد و مزدور با امريكايي ها همراه هستند.
آقاي جعفري دبيركل حزب رفاه ملي افغانستان در بخش ديگري از سخنانش گفت: مردم و احزاب سياسي افغانستان شرايط كنوني را درگ نمايند و از پيچيدگي بيشتر اوضاع جلوگيري نمايند، دولت وحدت ملي هم بايد با تدبير درست ، منطقي و عاقلانه با قضايا برخورد نمايد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*